Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

 Звіт директора

ДНЗ «Вінницький ЦПТО ПП» Савлука О.А.

про проведену роботу у 2017-2018 н.р.

Протягом 2017 – 2018 н.р. ДНЗ «Вінницький ЦПТО переробної промисловості» розвивався у межах правового поля, визначеного законодавством України у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, наказами МОН України, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Департаменту освіти Вінницької міської ради, Статутом Центру.

При цьому менеджмент Центру у звітному періоді впорядкував внутрішню нормативну документацію: на виконання наказу МОН України від 20.12.2017 № 1638 «Про реорганізацію закладів професійної освіти міста Вінниці» було затверджено у встановленому порядку нову редакцію Статуту Центру (наказ МОН України від 31.05.2018 № 544). Розпоряднику коштів наданий проект змін до штатного розпису. Наразі, спільно з профкомом, розробляються відповідні зміни до діючого колективного договору.

Стартові умови звітного року були не самими сприятливими: колектив виконав планові показники по працевлаштуванню та виробничій діяльності, але не справився з регіональним замовленням.

Так, рівень працевлаштування у 2017 р. склав 88,7%.

Регіональне замовлення на прийом учнів у 2017 р. було виконано на 71,3%.

Це скоротило учнівський контингент на 01.09.2017 р. до 312 чоловік, сформованих у 13 навчальних груп. Наразі основний випуск відбудеться 29.06.2018р. (67 чол.).

Регіональне замовлення 2018 р. було сформовано вчасно, у встановленому порядку, на підставі 30 угод.

План виробничої діяльності 2017 р. було виконано на 192,2%.

Таким чином, у звітний період колектив був просто зобов’язаний невпинно розвиватись. Отож подивимось, як ми організували нашу роботу.

 1. Навчально-методична робота

У 2017-2018 н.р. в Центрі працювало 3 методичні комісії, які провели 35 планових засідань. Зусиллями викладачів і майстрів виробничого навчання – членів методичних комісій проведено: 5 предметних тижнів, 7 конкурсів фахової майстерності; 21 відкритий урок та 22 відкриті виховні заходи.

Значна увага приділялась адміністрацією і педагогічним колективом до питання підготовки учнів до державної підсумкової атестації у формі ЗНО з української мови та літератури. До речі, це був перший, нехай не зовсім вдалий, але дуже цінний досвід.

Педагогічний колектив продовжив роботу над науково-методичною проблемою «Удосконалення навчально-виховного процесу шляхом підвищення професійної компетентності педагогічних працівників та впровадження ефективних педагогічних технологій». Наразі ми працюємо над ІІІ етапом – впровадження ефективних педагогічних технологій у навчально-виховний процес.

Окрім цього, проведені зимові педагогічні читання; 6 працівників підвищили кваліфікацію у плановому порядку; адміністрацією та методичною службою проведено 9 засідань педагогічної ради, по 5 - методичної ради і Школи педагогічної майстерності та 10 засідань Школи педагога-початківця; у встановленому порядку атестовано 2-х педагогічних працівників.

Станом на 19.06.2018р. у Центрі працюють 35 педагогічних працівників. Наразі якісний склад педагогічних працівників наступний: педагогічні звання: «викладач-методист» - 1 чол.; «майстер в/н І категорії» - 2 чол.; кваліфікаційні категорії «спеціаліст вищої категорії» - 4 чол.; «спеціаліст 1-ї категорії» - 6 чол.; «спеціаліст 2-ї категорії» - 4 чол.; «спеціаліст» - 10 чол.; 12 тарифний розряд майстра в/н – 4 чол.; 11 тарифний розряд майстра в/н – 5 чол..

Приємно зазначити, що у нас уже кілька років працює кандидат педагогічних наук – Блажко А.В., а викладач фізичного виховання Яременко Л.Г. є майстром спорту України.

Результативність нашої роботи найкраще відображена в навчально-педагогічних досягненнях.

Так, за підсумками 2017-2018 н.р. по рівню участі учнів у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних масових заходах серед ЗП(ПТ)О Центр здобув 6-е місце у місті і 8-е у області.

На базі нашого навчального закладу було організовано та проведено обласну секцію методистів ЗП(ПТ)О. Методистами НМЦ ПТО у Вінницькій області та науковцями Академії педагогічних наук України було відзначено високий рівень організації заходу. Тому не дивно, що у журналі «Професійно-технічна освіта» (№1 за 2018р.) було надруковано нашу статтю «Відродження українських традицій випікання хліба».

Приємно, що учениця групи КПК-16с Козяр О. посіла 3-е місце в ІІІ (обласному) етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика серед учнів ЗП(ПТ)О, а учениця групи КПК-16с Погуть Я. виборола 3-е місце обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка. В обласному етапі V Всеукраїнського конкурсу есе “Я - європеєць” учениця групи КВК-16 Муляр Н. посіла 3-е місце. Усіх цих переможців підготувала викладач української мови та літератури Бессараб О.В.

Особливо приємно те, що молода викладач Гандзій О.В. взяла участь в обласному конкурсі «Учитель-2018» серед викладачів суспільних дисциплін ЗП(ПТ)О та посіла 2-е місце. В рамках проведення цього конкурсу викладач створила портфоліо, провела відео- та показовий уроки, рекламувала методичну розробку на тему: «Організація та проведення пошуково-дослідницької етнографічної експедиції», виступила з презентацією власного хобі та довела, що її справжнє покликання – учитель.

Колектив Центру брав участь у Міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасних закладах освіти», за що був нагороджений дипломами учасника. В рамках бюджету громадських ініціатив «Стратегія розвитку «Вінниця 2020»» викладачами Бабчинською С.В. та Трохименко О.В. розроблено два великі проекти, що нині проходять громадське обговорення.

Очевидним досягненням є те, що на виконання Обласної програми розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти області на 2016-2020 рр. творча група (Захарчук І.О., Дзісь Н.О., Любунь Л.В., Блажко А.В.) виборола грант Вінницької обласної ради та облдержадміністрації на суму 20 тис.грн.

Усі ці та інші цікаві сторінки із життя Центру оперативно, творчо і змістовно відображались на сайті закладу (Захарчук І.О., Петренко В.О.).

 2. Навчально-виробнича робота

Тут значна увага приділялась підвищенню рівня знань, умінь і навиків учнів. В результаті середній бал успішності з професійно-теоретичної підготовки становить 7,4. Так, найвищий показник – в групі КПК-16с – 8,5 балів та КПК-16 – 8,2 бали, найнижчий – в групі ПКП-16 – 6,1 бала.

За результатами виробничого навчання у звітному періоді високий рівень знань мають 54 учні, достатній – 254, середній – 2, неатестацію – 7 учнів. Найбільша кількість учнів, які мають високий рівень знань в групах КПК-17с – 8 учнів (майстер в/н Могир Н.А.) та КПК-16 – 7 учнів (майстер в/н Любунь Л.В.). Середній бал успішності тут становить 8,5.

Зазначу, що у звітному періоді навчальні плани та програми підготовки кваліфікованих робітників з усіх професій виконані у повному обсязі.

Нормою нашої роботи стало проведення власних майстер-класів (10) та за участю визнаних професіоналів Вячеслава Дубини та Галини Бойко.

Доходи від навчально-виробничої діяльності станом на 19.06.2018 р. становлять 171 113 грн., в т.ч. за період з 01.01.2018 – 66 307 грн. (52 % від плану). Прямо скажемо: ми добились того, що виробнича практика оплачується з усіх професій.

В результаті навчально-матеріальна база лабораторій та кабінетів спецпредметів значно поповнилась сучасними обладнанням та інвентарем: комп’ютером, проектором, ламінатором, електродуховкою, шафою пекарською, пральною машиною, кавомашиною, тістомісом тощо.

Про соціальне партнерство. Протягом року укладено 116 угод на проходження виробничих практики та навчання на цих підприємствах. Завдяки цьому виробнича практика проводиться на 96 підприємствах, з них у м.Вінниця – на 56, Вінницькій області – 33, Хмельницькій – 1, Житомирській – 3, Київській – 2, Одеській області – 1.

Найбільшими базами виробничої практики та виробничого навчання є такі підприємства-соціальні партнери: ТОВ НВП «Аргон», ДП «Рітейл Центр», ДП «Рітейл-Вест» (мережа «Фуршет»), кафе-бар «Плеяда», Вінницька асоціація кондитерів, Фірма «Тарта», піцерія «Піцца-парк», кафе-кондитерська «Примха», ГК «Гостевія», ресторан «Арталь», ГРК «Батерфляй», база відпочинку «Галчонок» Одеської області та ін.

Йдучи назустріч дуальному навчанню, ми уже організували на 12 підприємствах м. Вінниці виробниче навчання в 3 навчальних групах у кількості 85 учнів за професіями «Бармен» (група КОБ-16с), «Кондитер» (група КПК-16с), «Продавець продовольчих товарів» (група ПКП-15).

Контроль за станом виробничої практики здійснюється майстрами виробничого навчання, старшим майстром, профільним заступником. Протягом звітного періоду складено біля 900 актів перевірок.

Загалом співпраця з соціальними партнерами вселяє оптимізм. Окрім того, ми бачимо резерви розвитку навчально-виробничої діяльності: зовні вони знаходяться у площині соціального партнерства, а внутрішньо – у підвищенні якісного складу майстрів в/н, розвитку навчально-лабораторної бази тощо.

Також відзначу, що активізувались навчальні екскурсії на передові профільні підприємства і організації: ТОВ «Вінниця-млин», ГРК «Гостевія», ТОВ НВП «Аргон», кав'ярню «BIGMAN», , кондитерську фабрику «Рошен», до музею чаю та кави «Пан Заваркін», Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниця тощо.

У звітному навчальному році на базі нашого навчального закладу проводився обласний конкурс фахової майстерності серед ЗП(ПТ)О з професії «Продавець продовольчих товарів», де наші учні здобули призові місця: Джаппарова Аліме – 2-е місце, Дяволюк Марія – 3-е місце.

Увагу громадськості привертали проведений нами «FruitFest» до Міжнародного дня кухаря та участь у обласних виставках «Творча молодь Вінниччини», «Профі Старт – обери своє майбутнє», а проведення фестивалю автентичної української культури «Гаївки-Фест» стало першим досвідом організації заходу регіонального рівня.

Служба з охорони праці (Стадник С.В.) розвивала свою роботу на якісно новому рівні – від ведення документації до вирішення практичних проблем забезпечення БЖД учасників навчально-виробничого процесу. Такі зусилля зумовлені досягнутим у минулому році почесним третім місцем за підсумками регіонального етапу обласного огляду-конкурсу на кращу організацію роботи з охорони праці серед ЗП(ПТ)О.

Значна увага приділяється нами волонтерській діяльності. Так, у рамках багаторічної співпраці з ГО «Мольфар», учні Центру виготовили для бійців АТО (ООС) 6,8 тис. вареників та 700 шт. голубців, 200 кг заготовки для борщу, 500 шт. зразів з капустою тощо. Звісно, це також є одним із потужних інструментів виховної роботи.

 3. Виховна робота

Учні охоплені усіма основними напрямками виховання, відповідно до державних та регіональних програм розвитку та виховання молодого покоління, з акцентами на патріотичному та трудовому вихованні.

Особлива увага приділяється сиротам (12 учнів) і дітям зі статусами (12 учнів): від забезпечення повноцінного харчування, отримання соціальної стипендії, достойних побутових умов – до працевлаштування.

Педагогічний колектив добився обнадійливої динаміки щодо зменшення кількості проступків. На обліку в Раді по профілактиці правопорушень наразі знаходяться лише 5 учнів.

Протягом року ми поглибили взаємодію з районними службами в справах дітей, керівництвом ряду територіальних громад, підрозділами національної поліції тощо.

Навчальний заклад продовжував традицію покладання квітів до пам’ятників захисників України, а саме до пам’ятників Січовим стрільцям та воїнам ОУН-УПА, Меморіалу визволення.

Принципово поліпшено виховну роботу у гуртожитку. У звітний період стали відчутними результати взаємодії педагогів-вихователів і мотивованої Ради гуртожитку.

У звітному періоді наші учні отримали визнання:

         - в обласному конкурсі прикладного мистецтва «Зима – пора чудес» - 2 місце зайняла Самгіна Тетяна (керівник Бондаренко В.Є.);

         - в обласному конкурсі «Сурми звитяг» з роботою «Оберіг Вкраїнського роду», Задорожна Анна здобула 3-е місце в номінації «Декоративно – тематична композиція» (керівник Гандзій О.В.);

         - в обласній пошуково-дослідницькій експедиції учнівської молоді «М. Леонтович – славний син Подільського краю» Бевз Євгенія, Задорожна Анна, Ульянчик Альона вибороли 2-е місце з роботою «Співець народної душі» (керівник Гандзій О.В.);

         - в обласному дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Подільські зорі» 2-е місце в номінації «Сольний танець» здобула Трифанюк Мирослава, 3-е місце в номінації «Художнє читання» - Плюта Ярослава та 3-е місце в номінаціях «Вокальні дуети», «Сучасний танець» (керівник Зайчікова О.В.);

         - в обласному конкурсі – виставці Великодних композицій «Воскресни, писанко» 1-3 місця посіли Самгіна Тетяна, Дяволюк Марія, Братенчук Оксана (керівники Бондаренко В.Є., Кушнір Л.І., Бабчинська С.В.);

         - в обласному конкурсі «Роль жінки у розбудові сучасної України» 1-е місце за Плютою Ярославою (керівник Бабчинська С.В.);

         - в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Я - європеєць», 2-е здобула місце Муляр Надія, (керівник Бессараб О.В.);

        - в обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна» 1-е місце виборов Дмитрашина Максим в номінації «Духовна спадщина народу» (керівник Гандзій О.В.);

         - в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» 1-3-і місця в номінації «Народна лялька» отримали Ціханевич Катерина, Барима Юля, Дудник Катерина (керівники Поліщук М.А., Могир Н.А.) та 2-е місце у номінації «Батик» Козяр Інна, (керівник Бабчинська С.В.);

         - у обласному етапі Міжнародного конкурсу для української молоді «Здай кров заради життя» ІІІ місце дісталось Зверховській Юлії, (керівник Бабчинська С.В.).

У 2017-2018 н.р. перед педагогічним колективом, окрім загальних планових, ставилися завдання рішучого підтримання дисципліни, правопорядку, протидії терористичним загрозам, формування нової мотивації щодо здобуття професій, сумлінного проходження виробничої практики, збереження майна навчального закладу тощо.

Так, вивчення думки батьківського загалу показує їх підтримку усіх заходів, спрямованих на зміцнення дисципліни у Центрі. Якщо до цього додати регулярні заходи з підвищення безпеки учасників навчально-виховного процесу, поліпшення безоплатних побутових умов мешканців гуртожитку, високий рівень працевлаштування випускників – все це та інший позитив, у підсумку, мають слугувати нам доброю рекламою.

З 15.11.2017 р. у Центрі створена приймальна комісія, а із 14.05.2018 р. організовано прийом документів від вступників, з метою виконання плану регіонального замовлення 2018 р. в кількості 150 чол.

Серйозних корегувань зазнало діловодство Центру. Ведення усіх видів ділової документації впорядковано, уніфіковано, проведено практичне заняття по номенклатурі справ. Щонайменше 45 наказів, в яких здійснюється аналіз стану викладання загальноосвітніх і спеціальних предметів, стан КМЗ, результатів проведення директорських контрольних робіт (кожного семестру) , перевірка журналів, стану проходження виробничої практики, проведення предметних тижнів тощо носять аналітичний характер. Статистична звітність подавалась вчасно. Архів Центру розширений і впорядкований. Договори про матеріальну відповідальність укладені.

Щодо фінансово-господарської діяльності. Господарською службою (Осадчук В.П.) забезпечено безперебійне постачання Центру теплом у складних погодних умовах цієї зими. Ми забезпечили також виконання значних об’ємів ремонтних робіт в умовах обмеженості ресурсів. Так, усі навчальні та службові приміщення покриті Wi-Fi, відремонтована бібліотека, коридор 4-го поверху навчального корпусу, встановлені 9 дверних блоків, вогнетривкі двері у електрощитовій, замінені на металопластикові ще 12 вікон у навчальному корпусі та гуртожитку, докуплені матраци. Створений кабінет організації продажу продтоварів (№ 401) з капітальним ремонтом приміщення і новим сучасним обладнанням, заасфальтована центральна доріжка. Наразі, завершивши роботи в ізоляторі, проводимо капітальний ремонт медпункту. Застаріле обладнання кімнат гуртожитку постійно ремонтується. Загалом нині проводяться планова підготовка до традиційних літніх ремонтних робіт.

Бухгалтерська служба (Штувбейна А.В.) злагоджено співпрацює з Департаментом освіти Вінницької міської ради і в сучасних непростих умовах не допустила жодного істотного порушення фінансової дисципліни, яке б привело до затримки виплат стипендій, заробітних плат, лікарняних тощо.

З метою підвищення рівня безпеки учасників навчально-виховного процесу у закладі функціонує добровільна пожежна дружина, штаб цивільного захисту, подовжений договір на охорону закладу через пульт централізованої охорони ПП «Фортеця-Гарант», проводяться регулярні навчання по евакуації учнів і працівників на випадок надзвичайної ситуації.

І все ж головним надбанням звітного року стало збереження працездатного трудового колективу, наявність у ньому стабільного морально-психологічного клімату. Кращим підтвердженням цьому є як вищеназвані здобутки. Без сумніву, вагому роль тут відіграла плідна взаємодія адміністрації і профспілкового комітету.

Насамкінець, дякую керівництву Департаменту освіти і науки облдержадміністрації в особах в.о. директора Буняка В.В., заступника директора – начальника управління Бачинського В.Г., начальника відділу ПТО Даценко А.В., а також директору Департаменту освіти Вінницької міської ради Яценко О.В., заступнику директора цього департаменту Мазур Н.В. – за постійно відчутну підтримку адміністрації і колективу Центру. Дякую також усім членам колективу незалежно від займаних посад, усім, хто відчував себе частиною однієї педагогічної команди – за злагоджену роботу і досягнуті результати.

  

Директор                                         О.А. Савлук

19.06.2018

 

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net