Самоврядування
Самоврядування – це особливий спосіб виховної роботи, коли студенти/учні реально беруть участь в управлінні навчального закладу, пробуджуючи інтерес молоді до освітньо - виховного процесу, їх самоосвіти та громадянської позиції.
Учнівське самоврядування - добровільне об’єднання учнів, мета якого сформувати у підлітків почуття господаря, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.
Студентське самоврядування у ДНЗ «Вінницький центр професійно - технічної освіти переробної промисловості» створено на підставі Закону України «Про освіту» (ст. 16 «Органи громадського самоврядування в освіті»), ст. 17 «Самоврядування закладів освіти», наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах».
Наш навчальний заклад намагається керуватися інтересами й потребами учнів, які не тільки навчаються, а й живуть повноцінним різнобічним життям. І саме учнівське самоврядування надає суттєву допомогу в процесі підготовки майбутніх активних громадян нашої держави, які мають глибоко усвідомлену життєву позицію, національну самосвідомість, навички розв’язання щоденних та стратегічних завдань.
Учнівська рада обирається щорічно і має сектори за напрямами роботи: навчальний, культурно-масовий, спортивний, волонтерський, інформаційний. Представники самоврядування Центру активно беруть участь у Всеукраїнських та обласних учнівських заходах.
Наділені реальними повноваженнями учні ініціюють створення різноманітних гуртків, клубів, спортивних секцій; беруть участь у гуртках художньої самодіяльності, предметних клубах тощо.
Молодість, творчість, ініціативність об’єднує молодь на конкурсах художньої самодіяльності, шоу-програмах до урочистих свят, КВК, конференціях, інтелектуальних іграх. Студентами організовуються вечори відпочинку, конкурсні турніри фахової майстерності, круглі столи, диспути, брифінги, засідання літературних і музичних віталень.
Основні завдання органів учнівського самоврядування:
- забезпечення і захист прав та інтересів учнів;
- забезпечення виконання учнями своїх обов’язків;
- сприяння навчальній та творчій діяльності учнів;
- формування навичок колективної взаємодії;
- виховання самостійності, лідерських та організаційних навичок і вмінь.
Метою самоврядування Центру є:
- всебічне розкриття особистості учнів;
- розвиток здібностей і талантів учнівської молоді;
- виховання громадянина України - носія національних цінностей та загальнолюдських надбань;
- провідна ідея: всебічний розвиток учнів через участь в органах учнівського самоврядування.
Склад учнівського самоврядування:
Полоневич Жанна - голова учнівського самоврядування, навчається на І курсі в групі КПК-22 здобуває робітничі професії «Кухар; пекар; кондитер». За час навчання в Центрі проявила себе активною, свідомою ученицею, з високим рівнем громадянської позиції.
З вересня 2023 року є головою учнівського самоврядування. На цій посаді вдало координує діяльність учнівського самоврядування, організовує виховний процес, опікується художньою творчістю учнів, сприяє розвитку спортивно-масової та волонтерської роботи серед учнів.
Заступники голови учнівського самоврядування: Басюк Артем
Секретар – Вознюк Олександра
Навчальний сектор – Полоневич Жанна
Сектор дисципліни і порядку – Безолюк Катерина
Волонтерський сектор – Добровольська Анна
Спортивний сектор – Кожухар Марина
Інформаційний сектор – Добровольська Анна
Культмасовий сектор – Шамрай Роман
Трудовий сектор –Андон Кирило
Соціально-побутовий сектор – Могильняк Анастасія
Представники навчального сектору допомагають учням у підготовці до уроків, організації їх самоосвіти. Проводять роботу по відтворенню історичного літопису навчального закладу, сприяють проведенню зустрічей із ветеранами та цікавими людьми, допомагають викладачам у проведенні предметних декад.
Представники сектору дисципліни і порядку, який є одним із головних в системі самоврядування, здійснюють контроль за відвідуванням уроків учнями, дотриманням санітарно - гігієнічних вимог, проводять випуск стіннівок, акцій з правової освіти учнів та з боротьби зі шкідливими звичками.
Представники волонтерського сектору організовують роботу волонтерських загонів, які допомагають дітям-сиротам, ветеранам праці. Учні беруть участь у благодійних акціях, зокрема традиційною стала участь у загальноміських акціях «Від серця до серця», «Відкриваємо серця для добра». Учасники волонтерського руху відвідують дитячий будинок «Гніздечко», якому надають посильну матеріальну допомогу.
Представники спортивного сектору залучають учнів до активної діяльності у сфері спорту та туризму, організовують та проводять заходи та акції з профілактики та подолання шкідливих звичок.
Представники інформаційного сектору постійно вивчають думку учнівського колективу про життя у Центрі, проводять конкурси на кращі стіннівки та плакати.
Представники культмасового сектору організовують цікаве і різноманітне життя учнів навчального закладу. Члени сектору допомагають в організації традиційних свят, розважальних програм, проведенні виставок, подорожей та екскурсій, залучають учнів до творчих справ.
Представники трудового сектору залучають учнів до участі у громадських роботах щодо благоустрою території Центру та гуртожитку.
Представники соціально-побутового сектору перевіряють умови проживання учнів Центру у гуртожитку, контролюють якість прибирання навчальних кабінетів та лабораторій.