Шаблоны Joomla 3 тут

Самоврядування

 

 Самоврядування – це особливий спосіб виховної роботи, коли студенти/учні реально беруть участь в управлінні навчального закладу, пробуджуючи інтерес молоді до освітньо - виховного процесу, їх самоосвіти та громадянської позиції.

Учнівське самоврядуваннядобровільне об’єднання учнів, мета якого сформувати у підлітків почуття господаря, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

Студентське самоврядування у ДНЗ «Вінницький центр професійно -  технічної освіти переробної промисловості» створено на підставі Закону України «Про освіту»  (ст. 16 «Органи громадського самоврядування в освіті»), ст. 17 «Самоврядування закладів освіти», наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах».

Наш навчальний заклад намагається керуватися інтересами й потребами учнів, які не тільки навчаються, а й живуть повноцінним різнобічним життям. І саме учнівське самоврядування надає суттєву допомогу в процесі підготовки майбутніх активних громадян нашої держави, які мають глибоко усвідомлену життєву позицію, національну самосвідомість, навички розв’язання щоденних та стратегічних завдань.

Учнівська рада обирається щорічно і має сектори за напрямами роботи: навчальний, культурно-масовий, спортивний, волонтерський, інформаційний. Представники самоврядування Центру активно беруть участь у Всеукраїнських та обласних учнівських заходах.

Наділені реальними повноваженнями учні ініціюють створення різноманітних гуртків, клубів, спортивних секцій; беруть участь у гуртках художньої самодіяльності, предметних клубах тощо.

Молодість, творчість, ініціативність об’єднує молодь на конкурсах художньої самодіяльності, шоу-програмах до урочистих свят, КВК, конференціях, інтелектуальних іграх. Студентами організовуються вечори відпочинку, конкурсні турніри фахової майстерності, круглі столи, диспути, брифінги, засідання літературних і музичних віталень.

           

Основні завдання органів учнівського самоврядування:

  • забезпечення і захист прав та інтересів учнів;
  • забезпечення виконання учнями своїх обов’язків;
  • сприяння навчальній та творчій діяльності учнів;
  • формування навичок колективної взаємодії;
  • виховання самостійності, лідерських та організаційних навичок і вмінь.

Метою самоврядування Центру є:

  • всебічне розкриття особистості учнів;
  • розвиток здібностей і талантів учнівської молоді;
  • виховання громадянина України - носія національних цінностей та загальнолюдських надбань;
  • провідна ідея: всебічний розвиток учнів через участь в органах учнівського самоврядування.

Склад учнівського самоврядування:

Полоневич Жанна - голова учнівського самоврядування, навчається на І курсі в групі КПК-22  здобуває робітничі професії «Кухар; пекар; кондитер». За час навчання в Центрі проявила себе активною, свідомою ученицею, з високим рівнем громадянської позиції.

З вересня 2023 року є  головою учнівського самоврядування. На цій посаді вдало координує діяльність учнівського самоврядування, організовує виховний процес, опікується художньою творчістю учнів, сприяє розвитку спортивно-масової та волонтерської роботи серед учнів.

Заступники голови учнівського самоврядування: Басюк Артем

Секретар –  Вознюк Олександра 

Навчальний сектор –  Полоневич Жанна

Сектор дисципліни і порядку – Безолюк Катерина 

Волонтерський сектор – Добровольська Анна

Спортивний сектор – Кожухар Марина

Інформаційний сектор – Добровольська Анна

Культмасовий сектор – Шамрай Роман 

Трудовий сектор –Андон Кирило

Соціально-побутовий сектор – Могильняк Анастасія

Представники навчального сектору  допомагають учням у підготовці до уроків, організації їх самоосвіти. Проводять роботу по відтворенню історичного літопису навчального закладу, сприяють проведенню зустрічей із ветеранами та цікавими людьми, допомагають викладачам у проведенні предметних декад.

Представники сектору дисципліни і порядку, який є одним із головних в системі самоврядування, здійснюють контроль за відвідуванням уроків учнями, дотриманням санітарно - гігієнічних вимог, проводять випуск стіннівок, акцій з правової освіти учнів та з боротьби зі шкідливими звичками.

Представники волонтерського сектору організовують роботу волонтерських загонів, які допомагають дітям-сиротам, ветеранам праці. Учні беруть участь у благодійних акціях, зокрема традиційною стала участь у загальноміських акціях «Від серця до серця», «Відкриваємо серця для добра». Учасники волонтерського руху відвідують дитячий будинок «Гніздечко», якому надають посильну матеріальну допомогу.

Представники спортивного сектору залучають учнів до активної діяльності у сфері спорту та туризму, організовують та проводять заходи та акції з профілактики та подолання шкідливих звичок.

Представники інформаційного сектору  постійно вивчають думку учнівського колективу про життя у Центрі, проводять конкурси на кращі стіннівки та плакати.

Представники культмасового сектору організовують цікаве і різноманітне життя учнів навчального закладу. Члени сектору допомагають в організації традиційних свят, розважальних програм, проведенні виставок, подорожей та екскурсій, залучають учнів до творчих справ.

Представники трудового сектору залучають учнів до участі у громадських роботах щодо благоустрою території Центру та гуртожитку.

Представники соціально-побутового сектору перевіряють умови проживання учнів Центру у гуртожитку, контролюють якість прибирання навчальних кабінетів та лабораторій.

 

Наші контакти

вул. Левка Лук'яненка, 72, м. Вінниця,  21011
Тел.: (0432) 56-36-53
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net