Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

Зимові педагогічні читання

Зимові педагогічні читання 2024р.

 З 02 по 05 січня в Центрі проходили зимові педагогічні читання, спрямовані на розвиток творчого потенціалу та професійної компетентності педагогів. Відкрив захід директор Савлук О.А., підкресливши важливість і значення даної форми методичної роботи для підвищення фахової майстерності викладачів та майстрів виробничого навчання.
  Методист Гандзій О.В. представила колегам виховні ідеї педагогічної спадщини Степана Сірополко – видатного українського педагога, ім’я якого замовчувалося протягом багатьох років. Велику увагу він приділяв національній освіті та вихованню патріотів, які наслідують борців за свободу і незалежність України, шанобливо ставляться до національних надбань різних видів мистецтва.  Неймовірну атмосферу народної музики створила юна бандуристка Зоряна, яка виконала щедрівку «Ой, сивая та й зозуленька»  та мелодію душі «Пісня таємничого саду» Р. Ловланда.

  Ще одним ефективним  засобом естетичного виховання є музеї рідного краю. Майстер виробничого навчання за професією «Агент з організації туризму» Вовнюк Г.В. ознайомила колег з музеями Вінниччини та презентувала власний досвід з організації екскурсій та екскурсійні відео-проєкти своїх вихованців-туристів.

  Керуючись висловом С. Сірополка: «Мова... є імунною системою нації… Нація живе, поки функціонує її мова», викладач української мови та літератури  Бессараб О.В. провела практичне заняття «Мовна культура викладача: шляхи та ресурси самовдосконалення».
  Викладачі психології та професійної етики Демченко Т.М. і Краснюк  А.А. провели тренінг «Способи згуртування учасників освітнього процесу». Цікаві практичні вправи допомогли педагогам стати ще дружнішими та відкритішими, віднайти внутрішню рівновагу.

 З метою співпраці задля навчання та розвитку педагогічний колектив відвідав музейно-просвітницький центр Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського та музей освіти Вінниччини у КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

  Важливе практичне значення мали проведені заняття «Створення інтерактивних вправ за допомогою онлайн сервісів Каhoot та Wordwall» викладачем інформатики Черненком Д.Ю. та «Дизайн рекламних оголошень» керівником гуртка Станіславовою Я.А.

  Майстри виробничого навчання на високому професійному рівні провели три майстер-класи з приготування пирога «Дамська примха» (Пацерук  Н.В.), лазаньї (Костецька Л.І.), пряного глінтвейну (Года Ю.Ю.).

  В той час, коли нашим захисникам доводиться відстоювати незалежність і територіальну цілісність України, наш колектив продовжує спрямовувати зусилля на допомогу фронту. Не зважаючи на досить насичені заходами дні педагогічних читань, педагоги  дружно взялися за виготовлення окопних свічок. Результат очевидний.

 Зимові педагогічні читання пройшли на високому методичному рівні. Під час підбиття підсумків учасники обмінялися думками та гарними враженнями від проведених заходів.
 Дякуємо організаторам та усім, хто взяв участь! Бажаємо творчих злетів на освітянській ниві та Перемоги нам над ворогом!

Зимові педагогічні читання 2023р.

  Гарною традицією Центру стало проведення зимових педагогічних читань, які цьогоріч тривали з 02 по 06 січня. Більшість заходів мали практичний характер та були спрямовані на підвищення професійного, культурного рівня  викладачів і майстрів виробничого навчання.
 Цікаві зустрічі з майстрами своєї справи, тренінги, коуч-консультування, майстер-класи, екскурсії, інформаційні екскурси спонукали учасників педагогічних читань до активної творчої діяльності, пошуку нестандартних рішень, вдосконалення професійної майстерності. 
  Педагогічні читання пройшли на досить високому методичному рівні та викликали у присутніх зацікавлене обговорення під час підведення підсумків.
  Щиро дякуємо нашим колегам  Наталі Федчук, Наталії Черненко, Олександрі Гандзій, Ларисі Довгань, Ярославі Станіславовій, Юлії Годі, Лілії Любунь, Ніні Грицишиній за організацію та проведення заходів. 
  Особлива подяка волонтеру Юлії Вотчер, історику Богдану Галайку, технологу Наталії Васіній, психологу Тетяні Геращенко, тренерам ГО «Освітній простір 2.0» Олені Солоїд і Вікторії Турчак, інструктору з надання першої домедичної допомоги  Людмилі Гудзевич  за змістовні зустрічі з нашим колективом.
Зимові педагогічні читання 2022: 3 день -майстер-класи від комісії професійної підготовки

6-го січня відбувся завершальний день педагогічних читань. Він був насичений практичними заняттями, які підготували члени методичної комісії професійної підготовки. Федчук Наталія Сергіївна та Любунь Лілія Володимирівна провели заняття з елементами тренінгу на тему: «Формування підприємницьких компетентностей», де познайомили з основними принципами та прийомами формування підприємницької компетентності у майбутніх кваліфікованих робітників.

                                                                                                                        

Стецюк Надія Петрівна ознайомила присутніх з поняттям Soft skills, для чого потрібні такі навички здобувачам освіти та як їх розвивати. 

                      

Пацерук Наталія Володимирівна провела майстер-клас «Приготування Різдвяного кекса», де поділилась секретами його виготовлення та оздоблення.

                    

Федчук Наталія Сергіївна та Тепліцька Віта Євгенівна підготували майстер-клас «Чайні традиції українців». Майстри в/н розповіли про цілющі властивості рослин, які використовували українці для приготування різноманітних чаїв. Присутні змогли продегустувати чай із Різдвяним кексом.

                          

Підведення підсумків педагогічних читань пройшло в теплій та дружній атмосфері.Зимові педагогічні читання 2022: 2 день - презентація роботи методичної комісії виховної роботи

05.01.2022 стартував другий день зимових педагогічних читань. Все в цьому світі розвивається, тому немає нічого дивного, що людина прагне перебувати в сучасному інформаційному просторі та шукає шляхи самореалізації.З цією метою в нашому Центрі відбулася зустріч із заступником директора КЗ «Вінницький обласний молодіжний центр Квадрат», заступником голови Кординаційної ради з питань національно - патріотичного виховання при Вінницькій ОДА Андрієм Мельничуком. Він розповів про роботу закладу в напрямку сприяння соціального становлення молоді, їх інтелектуального, морального та духовного розвитку, реалізації творчого потенціалу, національно-патріотичного виховання. Пан Андрій окреслив можливі шляхи налагодження співпраці з нашим навчальним закладом.

                                                                                 

                                                                       

До уваги педагогічного колективу було представлено показ документального фільму «Соловей співає» авторки ідеї Лесі Воронюк, який розвінчує міфи про українську мову. Фільм глибоко вразив кожного глядача та викликав активне обговорення.

                                                                   

У кожній країні є свої символи та традиції, які вона пронесла крізь часовий простір. Одним із найсакральніших для українців є мистецтво вишивання. Сьогодні вихователь гуртожитку Неля Станіславівна Гишпаль провела майстер -  клас «Новорічна іграшка» із вишивки бісером, який приніс задоволення усім його учасникам.

             

Людині дано лише одне життя! Воно повинно бути довгим, щасливим, радісним і цікавим. Щастя залежить від кожного з нас. Треба цінувати кожну мить,  перемагати тривогу, поганий настрій, невпевненість у собі. З цією метою Тетяна Миколаївна Демченко провела заняття з елементами релаксаційного тренінгу «На хвилях фантазії» для  педагогічного колективу Центру, яке дало можливість кожному учаснику поглянути на свої проблеми з іншого боку. 


               


Зимові педагогічні читання 2022: 1 день - досвід роботи методичної
комісії виладачів загальноосвітньої підготовки

Однією із традицій та невід’ємною частиною методичної роботи нашого Центру є зимові педагогічні читання. 04.01.2022 стартував перший день цього методичного заходу. Відкрив педагогічні читання директор Центру Олег Анатолійович Савлук. У своєму виступі він привітав усіх присутніх з Новорічними святами та побажав плідної творчої праці, результатом якої стане поповнення методичної скарбнички кожного педагога.

                                                       

Відповідно до плану проведення зимових педагогічних читань виступила методист Центру Гандзій Олександра Володимирівна. Вона познайомила колег із таким поняттям як «силабус» та розповіла про особливості та вимоги до  складання силабусів.

                                                 
                                                             

Викладач української мови та літератури Олена Володимирівна Бессараб провела практичне заняття на тему: «Використання лепбуків і кроссенсів на уроках теоретичного навчання», під час якого учасники дізнались про особливості складання візуальних головоломок і створення лепбуків, а також позмагалися в розгадуванні кроссенсів.

              


Практичні поради з надання першої допомоги при невідкладних станах надала педагогам викладач предмета «Захист України» Людмила Петрівна Журук.

                                                                  Про квест як сучасну форму активного навчання розповіла викладач історії Тетяна Миколаївна Шевчук. Для закріплення теоретичного матеріалу учасники педагогічних читань взяли участь в захопливому квесті «У пошуках скарбів», організованому викладачами методичної комісії загальноосвітньої підготовки.

                                                                               

Завершенням першого дня педагогічних читань стало проведення практичного заняття на тему: «Використання Exel для створення навчальної документації», який провела викладач інформатики Олена Анатоліївна Грищук. Усі заходи пройшли у дружній невимушеній атмосфері.


                                                                  

                       
З 04 01.2021 по 06.01.2021р. в Центрі відбулись зимові педагогічні читання, як один із способів підвищення педагогічної майстерності, спрямований на обмін досвідом  з навчання та виховання здобувачів освіти. Графік читань був досить насиченим: всього заплановано та проведено 17 заходів, більшість з яких мали практичний характер.

Відкрив педагогічні читання директор Центру  Савлук О.А., який наголосив на важливості даної форми роботи у підвищенні професійної компетентності педагогів та побажав усім  учасникам творчої та плідної співпраці.

Велику увагу цьогоріч приділили проблемі підвищення ефективності дистанційного навчання та цифрової грамотності. Методист Гандзій  О.В. виступила із доповіддю «Як зробити дистанційне навчання ефективним», дала корисні поради викладачам для проведення дистанційних уроків, підвищення зворотного зв’язку, «боротьби зі списуванням», представила інструменти для оцінювання та  надала рекомендації до створення контенту для самоперевірки. Досвідом гейміфікації у сучасному освітньому процесі поділилися викладачі Федчук Н.С. та Любарська Н.В.

Нині актуальним питанням є оздоровчі системи в умовах карантину, які представила викладач фізичної культури Пухнюк Г.П.

 Викладачі загальноосвітніх предметів провели практичні заняття: Бессараб О.В «Робота з Google Формами», Демченко Т.М. «Bandicam – програмне забезпечення для запису з екрану та вебкамери», Шевчук  Т.М. «Створення веб-квесту у додатку Google Сайти», Пічкур Ю.Л. «Онлайн-тести від «Всеосвіта» для організації ефективної цифрової взаємодії із здобувачами освіти».

Військовий керівник Довбиш Л.О. та медична сестра Казачинська І.С. організували відпрацювання дій педагогічного колективу та чергових сил Центру при виникненні пожежі.

В рамках реалізації науково-методичної проблеми Центру «Вдосконалення змісту, форм і методів навчання для

формування готовності майбутніх кваліфікованих робітників  до підприємницької діяльності та їх фахової самореалізації» та участі у Всеукраїнському експерименті було організовано онлайн зустріч на тему: «Правовий супровід підприємницької діяльності» з Віталієм Головенько. Керуючим адвокатським бюро, член Асоціації працівників України пан Віталій дав вичерпні відповіді на актуальні питання щодо правових аспектів підприємницької діяльності.

Також темі формування підприємницької компетентності здобувача освіти у сфері переробної промисловості був присвячений виступ соціального педагога Черненко Н.С.

А от не відкладати справи на потім, завжди бути попереду навчала педагогічний колектив практичний психолог Марчук С.В., провівши диспут «Прокрастинація як типова соціально-психологічна проблема суспільства».

Традиційною складовою зимових педагогічних читань стало проведення майстер-класів. Майстер виробничого навчання Войтович А.Г. разом  з колективом створили зимовий настрій виготовленням «Сніговика з шоколаду», а керівник гуртка Крива О.В. поділилась вмінням витворити скандинавського Домовика. Завершились педагогічні читання солодкою нотою: майстер виробничого навчання Пацерук  Н.В. розкрила секрети випікання смачних «Карпатських мушлів» із заварного тіста.

Підводячи підсумки зимових педагогічних читань, учасники обмінялись думками про значення та користь проведених заходів та відмітили високий методичний і науковий рівень їх організації.

Наші контакти

вул. Левка Лук'яненка, 72, м. Вінниця,  21011
Тел.: (0432) 56-36-53
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net