Історична довідка
ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ
Історія становлення Державного навчального закладу «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» бере свій початок з 1955 року. Саме тоді, за ініціативи дирекції Вінницького м’ясокомбінату та за погодження з управлінням кадрів Міністерства м’ясної і молочної промисловості України, було створено школу фабрично-заводського навчання (ФЗН) з підготовки кваліфікованих робітників для підприємств м’ясної промисловості. В жовтні 1955 року за парти школи ФЗН Вінницького м’ясокомбінату сіли 110 учнів, які побажали здобути професії забивача худоби, обвалювальника м’яса, виробника натуральної ковбасної оболонки. Термін їхнього навчання становив 1 рік.
Школа ФЗН розміщувалася в пристосованому приміщенні, в якому було створено чотири навчальні класи та відведено одну кімнату для проживання в ній учнів сиріт та напівсиріт. Всі випускники школи ФЗН 1956 року були направлені на роботу на Вінницький м’ясокомбінат.
До середини 60-х років в школі було збільшено кількість спеціальностей, за яками здійснювалася підготовка кваліфікованих робітників, введені нові професії: «Розбирач субпродуктів», «Апаратник стерилізації м’ясних консервів», «Мездрильник шкур». Відповідно збільшився контингент учнів. Для розширення навчальної бази школи ФЗН до неї було приєднано ще два виробничих приміщення м’ясокомбінату, які стали використовуватися як навчальні кабінети.
В 1968 році за рішенням Державного комітету професійно-технічної освіти СРСР школа ФЗН Вінницького м’ясокомбінату була перейменована у Професійно-технічне училище Вінницького м’ясокомбінату.
У 1986 році профтехучилище Вінницького м’ясокомбінату було переведено до державної системи професійно-технічної освіти як філіал Вінницького СПТУ №16 (спільний наказ Вінницького обласного управління професійно-технічної освіти та Вінницького виробничого об’єднанням’ясної промисловості від 07.02.1986 р. №43-3/1), у 1988 році – як філіал Вінницького СПТУ №23 (наказ Вінницького обласного управління професійно-технічної освіти від 18.01.1988 р. №13).
Згідно із спільним наказом Вінницького обласного управління народної освіти та агропромислового комітету Вінницької області від 18.08.1988 р. №226/2 філіал СПТУ №23 було передано на баланс агропромислового комітету Вінницької області.
Відповідно до наказу Державного аграрного комітету УРСР від 15.12.1988 р. №336, наказу Вінницького виробничого об’єднання навчальних закладів і господарств Держагропрому УРСР від 26.12.1988 р. №16 на базі філіалу СПТУ №23 створене Вінницьке СПТУ №44.
Спільним наказом Управління народної освіти Вінницького облвиконкому та Вінницького обласного виробничого об’єднання навчальних закладів і господарств Держагропрому УРСР від 04.04.1988 р. №228/44 навчальний заклад передано управлінню народної освіти Вінницького облвиконкому як ПТУ №44.
Цей заклад було реорганізовано у Вінницький професійний ліцей переробної промисловості, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 27.12.2002 р. №756.
На підставі наказу Міністерства освіти інауки, молоді та спорту України від 17.08.2011 р. №978 змінено тип та найменування Вінницького професійного ліцею переробної промисловості на Державний навчальний заклад «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості».
У 2014 році Центр пройшов атестацію із загальноосвітньої та професійної підготовки та отримав Свідоцтво про атестацію терміном на 10 років.
На підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 20.12.2017 р. №1638 «Про реорганізацію закладів професійної освіти м. Вінниці» Центр став правонаступником усього майна та обов’язків Державного навчального закладу «Центр Професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій», який в свою чергу було створено шляхом об’єднання двох ліцеїв (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.06.2009 р. №586 «Про припинення юридичних осіб Вінницького професійного машинобудівного ліцею та Вінницького професійного кулінарного ліцею»).
ДНЗ «Вінницький ЦПТО ПП» використовує у своїй діяльності ліцензії на провадження освітньої діяльності, видані Міністерством освіти і науки України закладу, до одержання нової ліцензії в установленому законодавством порядку. Учні ДНЗ «ЦПТО ТХТ» продовжили навчання в Центрі.
Наразі в навчальному закладі здійснюється первинна професійна підготовка та професійно-технічне навчання кваліфікованих робітників за 13-ма ліцензованими професіями:
1. Кухар;
2. Кондитер;
3. Пекар;
4. Тістороб;
5. Бармен;
6. Офіціант;
7. Обвалювальник м’яса;
8. Виробник м’ясних напівфабрикатів;
9. Жилувальник м’яса і субпродуктів;
10. Продавець продовольчих товарів;
11. Майстер готельного обслуговування;
12. Майстер ресторанного обслуговування;
13. Кулінар борошняних виробів.
Предметом нашої безумовної гордості останніх років є дві золоті (2012, 2015), дві срібні (2020, 2022) та бронзова (2016) медалі за перемоги у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», срібна медаль та двічі звання лауреата ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу «Інноватика в сучасній освіті», а також два гранти від Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради в рамках реалізації обласної Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області. В 2021 році ДНЗ «ВЦПТО ПП» здобув Гран-Прі Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та титул «Лідер професійної (професійно-технічної) освіти України».
ДНЗ «Вінницький ЦПТО ПП» відзначено сертифікатом за активну участь у експерименті всеукраїнського рівня «Формування готовності майбутніх кваліфікованих робітників до підприємницької діяльності», який організувала Національна академія педагогічних наук України.
Сьогодні трудовий колектив сповнений сил, наснаги і великої віри у справу. Навчальний заклад впевнено довів свою мобільність, здатність оперативно реагувати на стрімкі зміни ринку праці й успішно вирішувати поставлені завдання.