Шаблоны Joomla 3 тут

Історична довідка

ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ

Становлення Державного навчального закладу "Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості"  нерозривно пов’язане зі створенням Вінницького м'ясокомбінату. 7 листопада 1928 року в урочистій обстановці було закладено перший камінь до фундаменту майбутньої будівлі Вінницького м'ясокомбінату. В листопаді 1930  року м'ясокомбінат видав першу продукцію.

В довоєнні роки на підприємстві працювало більше 500 чоловік. У післявоєнний період підприємство значно розширилось. З розширенням підприємства зросла потреба у висококваліфікованих робітничих кадрах. І ось в жовтні 1955 року за ініціативою дирекції Вінницького м’ясокомбінату за погодженням з управлінням кадрів Міністерства м’ясної і молочної промисловості України на базі Вінницького м'ясокомбінату створюється школа фабрично-заводського навчання (ФЗН) для підготовки кваліфікованих робітників на підприємствах м'ясної промисловості.

В жовтні 1955 року за парти школи ФЗН Вінницького м'ясокомбінату сіли 120 учнів, які побажали здобути професії забивача худоби, обвалювальника м’яса, виробника натуральної ковбасної оболонки. Термін їхнього навчання становив 1 рік.

Школа ФЗН розміщувалась в пристосованому приміщенні, в якому було створено чотири навчальні класи. Одна кімната в приміщенні школи відводилась для проживання в ній учнів сиріт та напівсиріт. Дирекція, учительська, бухгалтерія і секретар розміщувались в одній кімнаті.

Всі випускники школи ФЗН 1956 року були направлені працювати на Вінницький м'ясокомбінат. В наступні роки за розпорядженням Міністерства м’ясної та молочної промисловості України випускники школи ФЗН направлялись на роботу на м’ясокомбінати різних міст України.

В середині 60-х років минулого століття збільшився перелік професій м'ясної галузі, за якими здійснювалась підготовка кваліфікованих робітників в цьому навчальному закладі. Це такі професії, як розбирач субпродуктів, апаратник стерилізації м'ясних консервів, мездрильник шкур. Відповідно збільшився контингент учнів.

  

В цей час, на прохання дирекції школи ФЗН Редьки Максима Степановича, Вінницький м’ясокомбінат передає школі ФЗН ще дві класні кімнати в цьому ж корпусі, які до цього використовувались як виробничі площі підприємства. В кімнаті, яка виконувала функції гуртожитку в навчальному корпусі, також було обладнано навчальний клас. За рахунок таких заходів навчальна площа школи ФЗН значно збільшилась.

  

В 1968 році всі школи ФЗН м'ясної галузі відомчого підпорядкування за рішенням Державного комітету професійно-технічної освіти СРСР були перейменовані на професійно-технічні училища.

З того часу школа ФЗН Вінницького м'ясокомбінату отримала назву Професійно-технічне училище Вінницького м'ясокомбінату. Таких училищ на той час в Україні було сімнадцять.

В 1973 році дирекція м'ясокомбінату здала в експлуатацію новий гуртожиток для робітників м'ясокомбінату. Для учнів профтехучилища було надано в користування один з трьох під’їздів п'ятиповерхового гуртожитку на 170 місць. 

В цьому гуртожитку з 1973 по 1995 рік проживали учні ПТУ Вінницького м'ясокомбінату

В 1986 році училище з відомчого було переведено до державної системи професійно-технічної освіти як філіал Вінницького СПТУ № 16, а згодом як  філіал Вінницького СПТУ № 23. 

З 1 січня 1989 року відповідно до наказу Вінницького учгоспоб’єднання від 26.12.1988 року  № 16  філіал Вінницького СПТУ № 23 отримав статус самостійного училища, якому було присвоєно порядковий № 44. В цей час до складу ПТУ № 44 було приєднано і колишній філіал одного з ПТУ м. Житомира, учні якого навчались хлібопекарській справі. Директором Вінницького ПТУ № 44 було призначено Кутову В.П. 

Загальний контингент учнів ПТУ № 44 збільшився до 260-270 чоловік.

Події 1991 року, які привели до зміни політичного устрою країни, наклали свій відбиток на економічне життя держави і на загальний стан системи профтехосвіти в Україні. У зв’язку з приватизацією колишніх базових підприємств та створенням на їх базі акціонерних товариств, об’єми виробництва на м’ясокомбінаті значно зменшились. Потреба в робітничих кадрах також скоротилась.

Адміністрації і педагогічному колективу училища довелось перебудовувати свою роботу, знаходити замовників кадрів, ліцензувати нові професії і створювати для них відповідну навчально-матеріальну базу.

В 1995 році правління АТ «Вінницям’ясо» поставило перед адміністрацією ПТУ №44 вимогу звільнити місця в гуртожитку, де проживали учні. Директор училища Архипчук Е.І. звернулась по допомогу до Управління освіти та науки Вінницької облдержадміністрації. 

Згідно наказу від 20 березня 1996 року № 57 на баланс ПТУ №44 з балансу ПТУ №13 було передано п’ятиповерхову будівлю гуртожитку по вул. Ватутіна, 72 з котельнею та прилеглою земельною ділянкою площею 1,7 гектари.

Незабаром правління АТ «Вінницям’ясо» поставило перед адміністрацією училища вимогу звільнити приміщення навчального корпусу по вул. Кірова, який перебував на балансі АТ «Вінницям’ясо»по вул. Кірова.

На одній з педагогічних нарад вирішено терміново переобладнати половину приміщень гутожитку під навчальний корпус.

Технічну документацію на реконструкцію приміщень гуртожитку під навчальний корпус розробив технічний відділ АТ «Вінницям’ясо». Основний об’єм будівельних робіт майбутнього навчального корпусу виконували вчителі та учні училища.

З листопада 1999 року ПТУ № 44 продовжило навчальний процес в реконструйованому приміщенні. На цей час було обладнано під навчальні аудиторії всі приміщення на четвертому і п’ятому поверхах. Реконструкція тривала до початку 2003 року.

Згідно з наказом Управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації від 03.01.2003 року Вінницькому професійно-технічному училищу № 44 було присвоєно статус Ліцею з повною назвою "Вінницький професійний ліцей переробної промисловості". З 2004 року в Ліцеї поряд з отриманням робітничої професії учні отрмали змогу здобувати повну загальну середню освіту.

 

Будівля Вінницького професійного ліцею переробної промисловості

У вересні 2011 року Вінницький професійний ліцей переробної промисловості реорганізовано у Державний навчальний заклад "Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості". Наразі навчальний заклад є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку кваліфікованих робітників з 12 ліцензованих професій та надає послуги за рівнем повної загальної освіти.

Безцінна роль наставника

Невід'ємною частиною кожного навчального закладу є його інженерно-педагогічний колектив. 

Протягом майже тридцяти років заступником директора з навчально-виробничої роботи пропрацювала Шиліна З.С. Маючи диплом інженера-технолога м’ясопереробного профілю, вона досконало володіла основами педагогічних знань. В процесі роботи Шиліна З.С. вміло ділилась своїм досвідом з викладачами та майстрами виробничого навчання і, як викладач спецдисциплін, свої знання передавала учням.

Майже все своє трудове життя з 1957 по 1987 рік в навчальному закладі працював майстром виробничого навчання Гонта М.І.

На початку 60-х років до навчального закладу на посади майстрів виробничого навчання прийшли його колишні випускники: Ромашкан Л.Л., Воробієнко Т.М., Перетяжко Г.Ф.; дещо пізніше - Гончарук Є.О., Цегельнюк Л.С.

Багато років на посаді старшого майстра відпрацювала Рахвалова А.С. 

Велику роботу з навчання і виховання молодого покоління робітників протягом всього періоду існування навчального закладу здійснювали викладачі спеціальних дисциплін. Серед них: Барзак М.М. - викладач анатомії сільськогосподарських тварин, Шилін Г.В. - викладач спецтехнології, Кутова В.П. - викладач загальної технології м'яса і анатомії тварин, Цегельнюк Л.С., Усата Т.А., Салюк В.В - викладачі спецдисциплін, Ромашкан Л.Л. - викладач спецдисциплін, який з 1990 по 2002 рік працював заступником директора з навчально-виробничої роботи.

Багато випускників колишньої школи ФЗН Вінницького м'ясокомбінату в свій час закінчили середні-спеціальні та вищі навчальні заклади і працювали керівниками різного рівня на підприємствах м'ясної промисловості та інших підприємствах Вінницької області та України. Це:

- Ковальський Володимир Анатолійович - технолог Вінницького м’ясокомбінату,

- Войтюк Іван Романович - начальник ковбасного цеху Вінницького м’ясокомбінату,

- Кушнір Пилип Іванович - директор Тульчинського м’ясокомбінату,

- Сотник Зіна Петрівна - ветлікар Вінницького м'ясокомбінату, 

- Дяченко Геннадій Якович - начальник холодильника Вінницького м’ясокомбінату, 

- Безпалько Валерій Григорович - голова КСП с. Стрижавка,

- Сич Олександр - головний інженер Барського хлібозаводу та багато інших.

Протягом всіх років існування навчального закладу учні проходили виробниче навчання безпосередньо на робочих місцях Вінницького м’ясокомбінату. Цим вони надавали відчутну допомогу колективу підприємства у виконанні державних планів і завдань по випуску м’яса та м’ясопродуктів.

За піввіковий шлях свого існування зі стін навчального закаду випущено близько 9 тисяч кваліфікованих робітників громадського харчування, хлібопекарського виробництва, торгово-комерційної діяльності і галузі економіки, електротехнічного виробництва та автомобільного транспорту.

В різні роки інженерно-педагогічний колектив цього навчального закладу очолювали:

- Бородокін Ю.О. - з 1954 по 1957 р.

- Ковальова Є.В.  - з 1957 по 1963 р.

- Редька М.С. - з 1963 по 1974 р.

- Луцкер Б.М. - з 1974 по 1986 р.

- Кутова В.П. - з 1986 по 1990 р.

- Архипчук Е.І. - із 1990 по 2002 р.

- Мартинюк Л.В. - із 2002 по 2013 р.

З весни 2013 року обов'язки директора виконував заступник з навчально-виробничого навчання Савлук Олег Анатолійович, представник педагогічної династії, нагороджений за багаторічну освітню діяльність нагрудними знаками Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України» та «А. Макаренко». 

У липні 2014 року  Савлука О.А. призначено директором ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості».

Олег Анатолійович поєднує в собі вчителя, методиста і організатора навчально-виховного процесу, володіє високим рівнем професіоналізму. За час його керівництва навчальний заклад успішно пройшов атестацію із загальноосвітньої та професійної підготовки і оновив ліцензії, що дозволить надалі проводити багатопрофільну підготовку фахівців різних професій, які користуються підвищеним попитом на регіональному ринку праці.

За  ініціативою Савлука Олега Анатолійовича з 2013 року налагоджено систематичну роботу  з ветеранами навчального закладу. ​Це люди, які майже все своє  трудове життя присвятили навчанню та вихованню молоді. Деякі з них і самі є випускниками закладу та багато років пропрацювали в ньому на різних посадах.

На фото (зліва направо):  Перетяжко Галина Федорівна, Шелепко Ігор Йосипович, Ромашкан Леонід Лук'янович, Савлук Олег Анатолійович, Пасєка Катерина Андріївна, Чернуха Тамара Григорівна, Воробієнко Тетяна Миколаївна, Салюк Ванда Володимирівна

Наші ветерани мають великий педагогічний досвід у справі підготовки кваліфікованих робітників переробної промисловості, тому вони є частими гостями на виховних годинах, тематичних заходах та різноманітних урочистостях.

На фото (зліва направо): Салюк Ванда Володимирівна, Перетяжко Галина Федорівна, Ромашкан Леонід Лук'янович, Воробієнко Тетяна Миколаївна, Цукрова Світлана Яківна, Савлук Олег Анатолійович, Пасєка Катерина Андріївна, Дацюк Олена Степанівна, Чернуха Тамара Григорівна, Андрух Павло Васильович. 

Ветерани Центру - наші гості на святкуванні Дня працівника освіти

   

Ветерани Центру на зустрічі з учнями

  

  

Викладачі та майстри беруть інтерв'ю у ветеранів Центру 

Фотомандрівка у минуле

Важливе значення має співпраця з ветеранами під час роботи над створенням історично-етнографічного музею при навчальному закладі. Левову частку історичної експозиції  становлять  фотоматеріали,  спогади про організацію  навчально-виховного  процесу, зібрані викладачами та учнями в процесі спілкування з ветеранами.

Предметом гордості колективу Центру є перемоги у Всеукраїнських виставках "Інноватика в освіті України” та "Сучасні навчальні заклади", які принесли нам золоту та срібну медалі. Після набуття у 2014 році статусу Міжнародного форуму "Інноватика в сучасній освіті" колектив Центру виборов звання лауреату конкурсу ІІ ступеня. У 2012 та 2014 роках навчальний заклад виграв Гранти від Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради в рамках реалізації обласної Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області.

Сьогодні Центр є перспективним навчальним закладом, який тісно співпрацює з провідними підприємствами області. До їх числа належать: концерн "Хлібпром", ТОВ НВП "Аргон" (мережа "Грош"), ДП "Рітейл Центр" (мережа "Фуршет"), ВФ ПАТ КБ "ПриватБанк", ГРК "Автопорт", ГК "Ритм", кафе "Плеяда" та кращі бази відпочинку в смт. Затока Одеської області.

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17; 27-10-56
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net