Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

Сторінка бібліотекаря

«Є у мене товариші вірні – книжки добрії»

(М. Грушевський)

Бібліотека… З давніх часів вона є скарбницею людських знань. А тому кожен навчальний заклад зобов’язаний мати свою «скарбницю мудрості». Не є виключенням і наш Державний навчальний заклад «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості».

Сьогодні бібліотека є навчально-допоміжним, інформаційним та культурно-виховним підрозділом Центру.

Очолює цю роботу Хіміч Олена Анатоліївна – дипломований досвідчений фахівець бібліотечної справи, яка з легкістю допоможе розібратися в книжкових лабіринтах.

 Олена Анатоліївна має 28-річний стаж бібліотечної роботи, з них понад 8 років пропрацювала головним та провідним фахівцем із бібліотечної справи. За сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розбудову бібліотечної справи нагороджена Почесною грамотою Вінницької облдержадміністраціїі й облради та Почесною грамотою Президії Національної академії аграрних наук України.

Головну мету своєї діяльності Олена Анатоліївна вбачає у вихованні в учнів читацької культури, постійного прагнення до пошуку інформації, створення комфортного бібліотечного середовища.

Успіх цієї мети залежить від планування роботи бібліотеки, що є початком її діяльності.

Рівними рядами на стелажах бібліотеки Центру вишикувались книги. Нові і старі, художні і наукові, веселі і серйозні. Вони бережуть премудрості світу.

Наша бібліотека має затишний читальний зал на 14 місць та невелике книгосховище. У тиші читального залу, можна поспілкуватися з улюбленими героями, одержати необхідну інформацію, підготувати реферат, зустрітися з цікавими людьми або просто відпочити з книгою чи журналом.

 

У книжковому фонді, який відповідає вимогам навчальних програм, є близько 9000 книг. Серед них - підручники, методична література, спеціальна література, довідкова та художня література.

Бібліотека передплачує газету «Вінниччина», на сторінках якої у рубреці «Цікаво та корисно» постійно друкуються нові рецепти приготування їжі від учнів та майстрів виробничого навчання нашого навчального закладу. Також у бібліотеку надійшли нові книги: Ершов П.С. «Сборник рецептур на хлеб и хлебобулочные изделия»; Смиритська М.Б. «Охорона праці в галузі ресторанного господарства»; Новікова О.В. та ін.: «Організація харчування та обслуговування туристів ресторанного закладу», підручники Карп’юк О.Д. «Англійська мова 10 клас».

У бібліотеці Центру є доступ до мережі Інтернет, який став невід’ємною складовою частиною інформаційних ресурсів, а надання доступу до нього – звичною бібліотечною послугою. 

Перед бібліотекою стоїть завдання не тільки видавати книги, але й зацікавити учня, привити інтерес до читання. З цією метою у бібліотеці проводяться бесіди, дискусії та інші бібліотечні заходи. Бібліотекарем оформлюються книжкові виставки нових надходжень, тематичні виставки, виставки, приурочені до знаменних і пам’ятних дат.

Організована постійна виставка «Моя Вінниччина» з розділами:

1) «Історія рідного краю Вінниччини»;

2) «В пам’яті людській ви залишились земляки»;

3) «Край оспіваний солов’ями та поетами»;

4) «Художні твори талановитих синів та доньок Вінниччини»,

яка постійно поповнюється новою літературою.

Організована виставка привітань до Дня знань – «Дорога в світі – це найсвітліша дорога до знань», «Вітаємо з Днем вчителя». До Дня працівника харчової промисловості розгортається книжкова виставка «З майстерністю люди не народжуються, а здобутим ремеслом пишаються».

  

Під час проведення предметних тижнів, до днів народження видатних людей, свят, днів пам’яті  у бібліотеці створюються виставки, зокрема: «Голодомор – ми будемо пам’ятати, вам забути не дамо!», організовано виставки до Дня української писемності та мови – «Я розмовляю рідною мовою – українською», «3 горіха зерня» – до 80-річчя від дня народження українського письменника Є.П. Гуцала (1937 – 1995 рр), «Слово о полку Ігоревім» (до 830-річчя з часу написання) (1185 – 1187 рр) - пам’ятки давньоукраїнської літератури часів Київської Русі, «Ми матір називаємо святою» – письменники і поети про жінку, «Поет, художник, мислитель» – до Дня народження Т.Г. Шевченка, «Здоров’я дітей – здоров’я нації» до Всесвітнього Дня здоров’я людей, «Екологічний стан Вінницької області» та інші.

Організовано розважально-пізнавальні години: «А ми з козацького роду» (до дня козацтва), «Через поле, через гай їде до нас Миколай» (до Дня Святого Миколая).

Проведено інформаційні години до Дня визволення України від фашистських загарбників та до Дня Соборності України.

До 85-річниці від дня народження Ю.Т. Кочерги (1931-2002), до Дня Перемоги «Пам’ять полеглим – пошана живим» – організовано перегляд літератури.

Проведено зустріч бібліотекаря з учнями у дружньому колі за кавою та солодощами (бесіди про взаємовідносини батьків і дітей), про шкідливі звички – до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.

На свято 8-Березня учні подарували своїм мамам кактуси і японські вишні, які навчилися робити на майстер-класі з бісероплетіння у бібліотечному гуртку «Скарбниця мудрості».

Провели до Всеукраїнського Дня бібліотеки акцію «Подаруй книгу бібліотеці» та взяли участь у конкурсі «Великий син свого народу», присвяченому 150-річчю від дня народження М. С. Грушевського.

Учні разом з бібліотекатрем відвідали Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського та Вінницьку обласну універсальну наукову бібліотеку ім. К.А.Тімірязєва

 

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net