Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

Професійно-практична підготовка учнів

Професійно-практична підготовка учнів Центру є основою підготовки кваліфікованих робітників та важливою складовою навчального процесу Центру. Вона складається з виробничого навчання, виробничої та переддипломної практики і проводиться у навчальних лабораторіях, майстернях Центру, а також безпосередньо на робочих місцях на виробництві.

Організація професійно-практичної підготовки здійснюється відповідно до Наказу МОН України від 30.05.2006 р. №419 «Про затвердження Положення про організацію навчально-виробничого процесу у ПТНЗ», Постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.1999 р. № 992 «Про затвердження порядку надання робочих місць для проходження учнями (слухачами) ПТНЗ виробничого навчання та виробничої практики» зі змінами від 27.08.2010 р. №770.

Пріоритетними напрямками планування та організації навчально-виробничого процесу є забезпечення якості і змісту професійного навчання, впровадження інноваційних технологій навчання та виробництва. 

Професійне навчання в Центрі здійснюється висококваліфікованими майстрами в/н, які знаходяться в постійному пошуку нових форм, методів та засобів навчання,  забезпечують підготовку соціально активного, ініціативного, відповідального, самостійного, висококваліфікованого фахівця.

Виробниче навчання та виробнича практика

Сьогодні для проведення уроків виробничого навчання в навчальному закладі створені та успішно функціонують 5 навчальних лабораторій, де учні під керівництвом майстрів виробничого навчання поступово набувають первинних практичних навичок і умінь та виробничих прийомів:

- Навчальна лабораторія - кухня;

- Навчальна майстерня - пекарня;

- Навчальна лабораторія - бар;

- Навчальна лабораторія кондитерського виробництва;

- Навчальна лабораторія м’ясопереробного виробництва.

Виробнича   практика   учнів проводиться  безпосередньо на робочих місцях на підприємстві  з метою удосконалення здобутих знань,  умінь і практичних навичок,  що необхідні  для  досягнення  відповідного  рівня  кваліфікації, встановленими державними стандартами, а також з метою забезпечення їх  соціальної,  психологічної  і професійної адаптації в трудових колективах.

Співпраця з соціальними партнерами

Важливу роль у становленні навчального закладу відіграють  підприємства-замовники робітничих кадрів. Найбільш  конструктивна співпраця відбувається з підприємствами: Вінницька філія ДП «Рітейл Центр» (Фуршет), ТОВ «Аргон», ПАТ Концерн «Хлібпром», ТОВ "Літинський м'ясокомбінат", заклади ресторанного господарства: кафе – бар «Плеяда», піцерія «Нью – Йорк Стріт»,  гріль – бар «Ассадо», ресторан «Поділля» та кращі бази відпочинку в смт. Затока Одеської області, які мають потребу в робітниках і при цьому беруть активну участь у підготовці майбутніх висококваліфікованих спеціалістів.

В межах угод про соціальне партнерство між керівництвами підприємств-замовників та Центру  учні випускних груп навчального закладу проходять в цехах виробництв оплачувану виробничу практику, де не тільки закріплюють професійні навички та опановують сучасне обладнання, а й  набувають досвіду практичної роботи, який дозволяє їм орієнтуватися в виробничих ситуаціях, адаптуватися до майбутнього місця роботи, прививають навички роботи в колективі, виконання правил трудового розпорядку. 

Інші форми професійно-практичної підготовки

Крім традиційних форм професійно-практичної підготовки в Центрі систематично проводяться заходи, що підвищують інтерес до навчання, активізують пізнавальну діяльність, стимулюють творчі здібності учнів. Це:  

- тижні за професіями, 

- конкурси фахової майстерності, 

- посвята в професію першокурсників,

- кулінарні фестивалі  та інше.

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net