Шаблоны Joomla 3 тут

Виховна робота дистанційно

Виховні заходи жовтня

Майстер-клас з петриківського розпису

16.10.2020 р.   бібліотекар Грицишина Ніна Іванівна  провела майстер-клас з петриківського розпису, а також ознайомила присутніх зі своїми роботами.

 

Петриківський розпис – це українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства, є техніка виконання, візерунки, їх кольори.



Унікальний петриківський розпис – це творчість вільних людей. У ньому передане їхнє бачення краси життя. А в самому серці і душі петриківського мистецтва – любов вільного творця до рідної землі і висловлення цієї любові мовою мистецтва, мовою фарб. Дивовижна фантазія художників, яскраві чисті кольори – і всеперемагаюча гармонія в усьому. Мабуть, саме тому це мистецтво таке магічне.


5 грудня 2013 року Петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Відома техніка малювання перетворилася на бренд.

Колеги із захопленням послухали розповідь про петриківський розпис та намагалися відтворити елементи розпису на практиці. Педагоги спробували свої сили у малюванні одвічного українського символу – калини, та інших нескладних елементів.



 

Петриківські диво-квіти

На картині і тарелі,
на сорочці й рушнику —
всюди квіти ці веселі,
ми між них — як в квітнику.

Петриківські диво-квіти —
кольорів дзвінкий розмай;
квіти кажуть всьому світу:
«Україна — справді рай».

У тих квітах — наша мова,
наші ріки і поля...
Петриківка світанкова
кожне серце звеселя.

І ясніше сонце світить,
й знов зозуля нам кує…
Світ по цих прекрасних квітах
Україну впізнає.

 

Виховні заходи листопада

«Міс та Містер Центру" присвячений міжнародному дню студента.


 Відбувався з 05.11.2020р. по 15.11.2020р. включно.
Для участі запрошувалися представники хлопці і дівчата від кожної групи, що навчаються у Центрі віком від 15 до 18 років.
Впевнені, що кожен учасник/ця фото конкурсу, взявши участь у ньому, відчули себе творчими, розкутими особистостями, які вміють бачити, цінувати і створювати красу, відчувають дух змагання, проявлять свої кращі вміння.

Міс Центру: Побережнюк Вікторія учениця групи КОБ-18, цілеспрямована, добра, весела та креативна дівчина.
Містер Центру: Букреєв Павло учень групи КОБ-18, завжди усміхнений, та щирий.
Бажаємо нашим красуням та красеням не зупинятися на досягнутому, впевнено йти до своєї мети, бути завжди попереду, творчих успіхів та натхнення!

 

Скажи наркотикам "Ні"

18 листопада з метою формування здорового способу життя
підростаючого покоління та профілактики поширенню наркоманії в
учнівському середовищі наш Центр долучився до молодіжної акції
«Скажи наркотикам: «Ні!».

Було проведено інформаційну годину на тему:
«Наркоманія-дорога в прірву», переглянуто ряд відеороликів «Правда про
наркотики», «Наркоманія в Україні», «Гостра тема», «Шкода від куріння».
Проведено опитування серед учнів на тему: ​«Чи вмієте ви вести здоровий
спосіб життя?» та дискусію на тему: «Спробувати чи ні?».

 Пережити карантин: 5 порад для вчителів

Поради, які допоможуть пережити дні вимушеного карантину.

Ми постійно говоримо про те, як розказати дітям про коронавірус та пояснити їм серйозність ситуації, як та чим зайняти дітей під час карантину, як організувати дистанційне навчання... Але чи завжди встигаємо подумати про себе? Погодьтеся, зараз усі ми опинилися у непростій ситуації, яка потребує витримки, душевних сил та розуміння. Карантин виявився довшим, ніж ми очікували, але не варто налаштовуватися на негатив. Що робити та як захистити себе?

  1. Подбати про інформаційну гігієну

Інтернет дає нам дуже багато інформації, але чи завжди вона правдива? Така пекуча тема як коронавірус очікувано стала причиною появи сотень фейків, які активно розлетілися фейсбуком. На жаль, багато хто їм вірить, як результат – люди панікують. А до чого призводить паніка? До пустих полиць у магазині, сварок із рідними та колегами, зайвих нервувань та депресій. 

То ж що робити? Довіряти лише перевіреним джерелам, а ще краще – науковим. Не розповсюджуйте неперевірену інформацію, адже може виявитися, що ви підтримуєте фейки. А це не просто погано, це ще й шкодить вашій репутації як педагога! І ще неодмінно дозуйте інформацію. Не варто цілодобово сидіти у фейсбуці та перечитувати геть усі новини. Офіційної статистики чи коментарів від уповноважених осіб цілком достатньо. До речі, розібратися з новинами та зрозуміти, де ж фейк, а де правда, цілком реально. Передивіться виступ Альони Романюк на нашій інтернет-конференції «Безпека в інтернеті», ви знайдете багато цікавинок:

  1. Працювати

Мабуть, ви чули від знайомих та друзів, що вони вже втомилися від карантину та просто не знають куди себе подіти? І це тільки другий тиждень! Справді, карантин аж ніяк не відпустка, і якщо людина зараз вимушено не працює, то така реакція є цілком нормальною. Тож радіймо дистанційному навчанню! Так, той факт, що вчитель має організувати дистанційну взаємодію з учнями та колегами, навчитися працювати з новими інтернет-ресурсами та займатися самоосвітою є величезним позитивом! Педагоги зайняті, а отже їм ніколи сумувати, піддаватися паніці та впадати у депресію.

  1. Проводити час із родиною

Звісно, їхати до родичів у сусіднє місто не варто. Але ж ми все одно лишаємося зі своєю родиною і з дітьми. Звісно, коли працюєш дистанційно, необхідно організувати час таким чином, щоб встигнути і поспілкуватися, і зробити все, що запланував. Утім, педагогам не звикати до таких ситуацій, чи не так? А ті люди, які щоденно справляються із цілим класом, точно впораються і зі своїми дітьми! Можна, наприклад, створити перелік справ, які має зробити дитина, дібрати кілька цікавих ігор тощо. А вже ввечері вся родина зможе поспілкуватися.

  1. Почати стежити за своїм здоров'ям

Наприклад, правильно харчуватися. Виключте з раціону шкідливі продукти, наприклад, солодке, ковбаси та соуси. Вживайте більше овочів та фруктів, не нехтуйте вітамінними комплексами. Так, вони не врятують від коронавірусу (хоча і такі «новини» траплялися), але однозначно покращать самопочуття та настрій. А коли вчитель у доброму гуморі, то й учні засвоюють знання краще!

А ще почніть займатися спортом. Просто вдома. Навіть звичайна зарядка покращить настрій, а якщо знайти на ютубі відео зі вправами від професійних тренерів – взагалі чудово! Зрештою, зумбою можна займатися і у квартирі. А от недостатня активність під час карантину здатна погіршити наше самопочуття: як фізичне, так і психологічне, а це призведе до зниження імунітету. 

  1. Медитувати або концентруватися на чомусь приємному

Негативу зараз не просто багато, а надзвичайно багато. Тож варто відгороджуватися від нього самому та вчити учнів, особливо це стосується одинадцятикласників, які і так переживали через ЗНО, а теперь ще переживають через ЗНО під час карантину. А вчителі переймаються тим, як у таких умовах встигнути підготувати учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Тож заспокйтеся!

Просто сядьте зручно, заплющіть очі та уявіть щось приємне. Те, що подобається особисто вам. Квіти, струмок, аромат парфумів, ліс, улюблене місце на природі тощо. Дозвольте собі відчути насолоду від споглядання улюблених речей, глибоко вдихніть та з посмішкою йдіть далі! 

І пам'ятайте: карантин завершиться і життя поступово повернеться до нормального ритму. Тож будьмо готові до позитивних новин!

Наші контакти

вул. Левка Лук'яненка, 72, м. Вінниця,  21011
Тел.: (0432) 56-36-53
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net