Шаблоны Joomla 3 тут

Охорона праці

 Звіт про результати проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності

у 2019-2020 н.р.

З 15 квітня по 15 травня 2020 року в ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» відповідно до комплексного плану заходів щодо організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності був проведений місячник з охорони праці та безпеки життєдіяльності, який організувала інженер з охорони праці Поліщук С.А.

Відповідно до плану місячника проводились такі заходи:

1. До відома працівників та учнів доведено зміни та доповнення до нормативно-правових документів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності (порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №337 від 17.04.2019 року «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві»; Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №659 від 16.05.2019 року. «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу»); 

2. Тиждень безпеки дорожнього руху (з 04 по 08 травня); 

3. Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності (з 11 по 15 травня); 

4. Поновлено попереджувальні написи в кабінетах та лабораторіях, евакуаційних виходах; 

5. Здійснено перевірку виконання положень розділу з охорони праці у колективному договорі, за результатами якої не виявлено порушень законодавства з охорони праці зі сторони адміністрації; 

6. Здійснено огляд території, будівель Центру та ТВСВ, продовжується профілактичний ремонт приміщень, обладнання згідно з вимогами безпечної роботи та правилами пожежної безпеки (здійснено огляд запасних евакуаційних виходів у гуртожитку та в навчальному корпусі, перевірено заземлення електрообладнання в навчальних лабораторіях та приміщеннях кухонь гуртожитку; здійснено огляд території на наявність відкритих люків колодязів каналізації, гострих металевих предметів на спортивному майданчику); 

7. Перевірено наявність інструкцій, журналів з реєстрації інструктажів з охорони праці в майстернях, лабораторіях, кабінетах, гуртожитку, спортивному залі; 

8. Перевірено справність електричних мереж, розеток, вимикачів, електрообладнання, заземлення, опору ізоляції, освітлення; 

9. Проведено роз'яснювальну роботу серед батьків щодо збереження здоров’я дітей в умовах поширення  коронавірусу; 

10. Перевірено умови проживання учнів у гуртожитку та виконання ними правил електробезпеки та пожежної безпеки; 

11. Проведено перевірку стану первинних засобів пожежогасіння.

  Навчання з питань пожежної безпеки

Адміністративно-господарський персонал та педагоги Центру 02 січня 2020 року пройшли навчання з питань пожежної безпеки.

Під час заходу директор Центру Олег Савлук наголосив на великій кількості пожеж в Україні. Так, наприклад, у минулому році сталося більше 78 тисяч пожеж, у вогні загинуло понад  2 тисячі осіб, серед яких 57 дітей. Було акцентовано увагу на питаннях, що необхідні для забезпечення пожежної безпеки навчального закладу, збереженню життя та здоров’я учасників освітнього процесу.

Начальник штабу цивільного захисту Леонід Довбиш розповів присутнім, як запобігти пожежі в навчальному корпусі та гуртожитку. Детально ознайомив учасників навчань з правилами користування  первинними засобами пожежогасіння, порядком їх застосування, алгоритмом дій чергових сил та викладачів при виникненні пожежі та евакуації учнів.

       

     

Педагоги отримали вагомі знання з правил надання домедичної допомоги, які за потреби допоможуть врятувати життя людей -  в ході  інструктивного занняття проведеного представником Червоного Хреста Юрія Марценюка.

                 

Тиждень знань з безпеки життєдіяльності

З 9 грудня по 13 грудня 2019 року з метою попередження нещасних випадків з учнями під час навчально-виробничого процесу, створення безпечних і нешкідливих умов навчання та праці, в Центрі проводився тиждень  знань безпеки життєдіяльності.

Згідно плану тижня проведено навчання, перевірку знань правил поводження та реагування в надзвичайних ситуаціях з вихователями, черговими гуртожитку та двірниками. Особливу увагу було звернено на порядок дій працівників при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів, адже від того, наскільки правильно виконуються дії по евакуації, залежить безпека кожної людини.

Для учнів І курсу було організовано практичне заняття з надання першої допомоги потерпілому за участю представника Товариства Червоного Хреста. В ході зустрічі учні мали змогу ознайомитись з правилами надання першої долікарської допомоги.

З учнями І курсу проведення бесіди на тему: «Небезпека ураження електричним струмом» та «Правила поведінки у надзвичайних ситуаціях, при виявленні невідомих та  вибухонебезпечних предметів».

Актуальними і своєчасними були бесіди з учнями ІІ курсів на тему: «Здоровий спосіб життя», з учнями ІІІ курсів бесіду на тему: «Інфекційні захворювання».

Організація роботи з охорони праці передбачає здійснення організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу. 

Основними  питаннями роботи з охорони праці є:

  • проведення інструктажів з працівниками та учнями;
  • створення та перегляд інструкцій з охорони праці;
  • проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників;
  • забезпечення виконання заходів протипожежного захисту закладу;
  • аналіз стану охорони праці;
  • організація і проведення занять з учнями з питань безпеки життєдіяльності;
  • проведення навчання на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

Відповідальність за організацію роботи з охорони праці у Центрі покладено на провідного інженера з охорони праці.

У 2017 році педагогічний колектив Центру нагороджений  грамотою за зайняте ІІІ місце у регіональному конкурсі за кращу організацію роботи з охорони праці серед професійно-технічних навчальних закладів.

Поради з БЖД та ЦЗ:

Як поводитися в надзвичайних ситуаціях (Посібник для сім‘ї)  

Правила користування побутовими нагрівальними приладами

Порятунок людини, що провалилась під лід

Поведінка в умовах низьких температур

Порядок дій населення у надзвичайних ситуаціях

Безпека на воді

Отруєння грибами

Наші контакти

вул. Ватутіна, 72, м. Вінниця,  21011
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net