Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

На Вінниччині відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва»

У суботу, 3 червня, в селі Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області вперше відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва».

За два дні 1-2 червня 1652 року військо Б. Хмельницького вщент розбило польську армію і укріплений табір. У бою загинули коронний гетьман Калиновський та його син Самуель. У цій битві полягла половина всіх польських гусарів Речі Посполитої. Перемога на Батозькому полі – це блискуче здійснена операція з оточення і цілковите знищення ворога. У ній яскраво проявилася бойова майстерність козаків. Це був воєнний реванш за Берестечко. Вдруге українці та поляки зустрілися на Батозькому полі в липні 1672 року. Тоді український гетьман Петро Дорошенко разом із кримською ордою вдруге розгромив польське військо.

 

Програма фестивалю буде поділена на три блоки: історико-просвітницький, урочистий та розважальний. Під час перших двох блоків гості пройдуться пам’ятною ходою до постаменту полеглим у Батозький битві воїнам, влаштують урочистий мітинг біля Меморіалу козацької слави та візьмуть участь у круглому столі «Батозька битва – місце та значення в історії України».

    

Фактично фестиваль «Батозька битва» триватиме один день. Однак на території діятиме наметове містечко і для його мешканців організатори також підготували цікаву програму - екскурсії місцями історичної слави села Четвертинівка. Вхід на фестиваль - вільний. Окрім того, організатори попіклувалися про доїзди гостей фестивалю. Зареєструвавшись у групі фестивалю в мережі «Фейсбук», всі охочі зможуть безкоштовно доїхати до місця автобусом із Вінниці, а також регулярні фестивальні рейси ходитимуть із смт. Тростянця. Усіх гостей безкоштовно харчуватимуть у польовій кухні та місцевому кафе.

Під час фестивалю будуть прходити майстер-класи з ковальства, гончарства та інших видів народних ремесл. Можна буде навчитися їздити верхи на конях та стріляти з лука. На території фестивалю діятиме «Літературна галявина». Всі заходи відбуватимуться в центрі Четвертинівки, за винятком тематичних екскурсій.

Розважальна програма включатиме показові дійства кінного шоу Олега Юрчишина. Це - найвідоміше шоу в Україні, де досить небезпечні трюки виконуватимуть шість коней і шість учасників. Після цього будуть показові виступи козацьких бойових мистецтв.

Ще гості фесту зможуть побачити виставку козацької зброї з колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею та пересувну виставку «Сім чудес Вінниччини». Також усі охочі зможуть взяти участь у змаганнях з сучасного бою на мечах та насолодитися виступом середньовічних артилеристів від Асоціації вінницьких клубів історичної реконструкції середньовіччя «Подільський знатний двір». Яскраве шоу підготували і Вінницький міський осередок бойового гопака.

Музикальна програма фестивалю буде представлена місцевими музичними виконавцями, бардами та кобзарями. Також на сцені фестивалю виступить лідер рок-гурту «Широкий Лан» Святослав Бойко, рок-гурт «Колір ночі» з міста Київ, а хедлайнер фесту - козацький хард-фолк гурт «Проти течії» з міста Кропивницький. Закінчиться «Батозька битва» козацьким вогняно-піротехнічним шоу «Полум’я віків».

 Вхід, доїзд та харчування на фестивалі безкоштовні

 

 

 

Перегляди: 276

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net