Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

В «Українському Версалі» пройде Фестиваль «OPERAFEST TULCHYN»

За часів життя Станіслава Потоцького Тульчин без перебільшення називали центром культурного та мистецького світу. Тут, у палаці графа Фелікса-Щенсного Потоцького, відбувалися бали та вистави, до резиденції приїздили королі, поети і полководці. І відродити хоча б частину тієї богемної атмосфери вирішили організатори першого в Україні опен-ейр оперного фестивалю «OPERAFEST TULCHYN».

На Вінниччині біля палацу Потоцьких організують головний оперний open-air країни

На фестиваль, який відбудеться 4-5 червня просто на території палацу, очікують приїзду п’яти тисяч туристів – поціновувачів оперної музики та просто любителів подорожувати.

Чому організатори фестивалю обрали саме палац Потоцьких?

     

Палац польського магната Станіслава Фелікса -Щенсного Потоцького - це пам’ятка архітектури 18-го століття. Сьогодні її занесено до реєстру «Сім чудес Вінниччини» .            

Станіслав Потоцький приїздить до Тульчина в 1774 році.  Він мріє перенести свою резиденцію до цього міста. В цей час поселення було повністю зруйноване, стояв лише старий дерев’яний замок, де тимчасово оселяється Станіслав із тодішньою дружиною Жозефіною Мнішек. Тому одразу виникла потреба будівництва нового палацу. Його було зведено за сім років. Будівництво здійснювалося за проектом французького архітектора Жозефа Лякруа у стилі класицизму. І в ті часи палац було названо «Тульчинським Версалем» або ж «Королівством Тульчинським».

У документах пишуть, що за красою і багатством іншого такого палацу в Україні не було. І навіть столиця мріяла про такий. Палацевий ансамбль складався із головного корпусу і двох бічних флігелів, які між собою поєднувалися одноповерховими галереями. При Потоцьких головний корпус прикрашав напис, який було зроблено із позолочених літер: «Будинок споруджено для чесних і добропорядних людей». Такими Потоцькі себе і вважали. Трохи вище цього напису був розташований родовий герб Потоцьких. Дах палацу був мідним – у святкові дні його начищали до такого блиску, що видно його було далеко за межами міста.

Внутрішні роботи в палаці виконував голландський художник Меркс. Йдучи сходами на другий поверх, гості могли бачити по обидва боки більше десятка картин, на яких був зображений рід Потоцьких. Крім того, в палаці було вирішено проблему опалення та каналізації. Для забезпечення теплом головного корпусу, який має довжину 68 метрів, його опалювали два каміни із рожевого мармуру.

Парк позаду палацу мав назву «Хороше» і нагадував нинішній дендропарк в Умані, тільки в мініатюрі.  В парку були також штучні озера та острови, на одному з яких Станіслав Потоцький зробив кладовище для своїх улюблених собак. На могилах тварин стояли пам’ятники, виготовлялися котрі із білого італійського мармуру.

Найцікавіші зали будівлі знаходяться на другому поверсі. Тут була розташована спальня Станіслава Потоцького, спальня його дружини, кімната камердинера, камеристки, а також потаємні східці, що виходили в парк до лазні, яка була збудована в мавританському стилі

На другому поверсі збереглася концертна зала – тут за часів Потоцького відбувалися вистави та концерти, участь в яких брали також члени родини.

В театрі завжди відбувалися вистави, було в репертуарі 5-7 опер, 2-3 балети. Цікаво, що члени родини дуже любили брати участь у виставах і виконувати певні ролі. Особливо на Різдво, коли усі рідні Потоцьких з’їжджалися на свята до Тульчина.

Крім того, в палаці є так званої «золотої зали», де Потоцький влаштовував бали. Золотою залу назвали тому, що у підлогу з мармуру були вмонтовані золоті монети. До речі, про оркестр: якщо нині один із найбільших симфонічних оркестрів Європи вважається Лондонський, який нараховує 117 музикантів, то на той час у Станіслава Потоцького в оркестрі працювало 113. Була також хорова капела із придворних.

 

Перегляди: 288

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net