Шаблоны Joomla 3 тут

Виставка “Наполеон Орда та “Подільські мандри”

19 квітня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Наполеон Орда та “Подільські мандри”, присвячена архітектурним пам’яткам Вінниччини, яка має на меті зберегти залишки архітектурної спадщини регіону.

   

“Ви знаєте, дуже приємно їздити найкрасивішими місцями Вінниччини в пошуках таких архітектурних артефактів, але інколи не просто сльози виступають, а хочеться ридати від того, в якому стані більшість з них перебувають”, – говорить одна з учасниць спільноти “Подільські мандри” Людмила Земелько.

Організатори виставки передусім згадують будівлю у Вищеочельдаєві: тут колись був панський маєток, а потім – дитячий садок. Однак, щойно садочок переселили в інше приміщення, древня будівля виявилася нікому не потрібною і дуже швидко почала руйнуватися. Дослідники кажуть, що це стосується багатьох таких архітектурних пам’яток.

   

“Якщо у споруди є бодай якийсь господар – вона тримається довше. Нам необхідно шукати вихід, відкривати в таких будівлях хоча б маленькі заклади: музеї, кафе, готелі, прокладати дороги, аби туди змогли доїхати туристи”, – переконаний один з натхненників “Подільських мандрів” Ігор Кірпічніков.

 Наразі ж головними туристами для таких віддалених та важкодоступних районів Вінниччини залишаються місцеві ентузіасти, які подібними візитами до закинутих будівель не лише задовольняють свої естетичні потреби, але й документують стан цих споруд.“Ви знаєте, ми в наших офіційних виданнях про ці пам’ятки постійно намагаємося сфотографувати і показати їх з найкращого боку: ретуш, фотошоп… Але коли дивишся на ваші фото, розумієш – саме так вони виглядають в реальності. Хтось із художників казав, що руїна – це найкраще, що може дати архітектура образотворчому мистецтву, але все ж таки хочеться цю спадщину зберегти для нащадків”, – сказала під час виступу завідуюча сектору виставкової роботи музею Тетяна Журунова.

Виставка триватиме у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї (вул. Соборна, 19) до 13 травня включно.

Перегляди: 328

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net