Joomla шаблоны бесплатно http://www.joomla3x.ru

Події

На Вінниччині відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва»

У суботу, 3 червня, в селі Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області вперше відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва».

За два дні 1-2 червня 1652 року військо Б. Хмельницького вщент розбило польську армію і укріплений табір. У бою загинули коронний гетьман Калиновський та його син Самуель. У цій битві полягла половина всіх польських гусарів Речі Посполитої. Перемога на Батозькому полі – це блискуче здійснена операція з оточення і цілковите знищення ворога. У ній яскраво проявилася бойова майстерність козаків. Це був воєнний реванш за Берестечко. Вдруге українці та поляки зустрілися на Батозькому полі в липні 1672 року. Тоді український гетьман Петро Дорошенко разом із кримською ордою вдруге розгромив польське військо.

 

Детальніше...

В «Українському Версалі» пройде Фестиваль «OPERAFEST TULCHYN»

За часів життя Станіслава Потоцького Тульчин без перебільшення називали центром культурного та мистецького світу. Тут, у палаці графа Фелікса-Щенсного Потоцького, відбувалися бали та вистави, до резиденції приїздили королі, поети і полководці. І відродити хоча б частину тієї богемної атмосфери вирішили організатори першого в Україні опен-ейр оперного фестивалю «OPERAFEST TULCHYN».

На Вінниччині біля палацу Потоцьких організують головний оперний open-air країни

На фестиваль, який відбудеться 4-5 червня просто на території палацу, очікують приїзду п’яти тисяч туристів – поціновувачів оперної музики та просто любителів подорожувати.

Чому організатори фестивалю обрали саме палац Потоцьких?

     

Детальніше...

За 200 днів в підземеллі монастиря побували близько 15 тис. туристів

21 вересня 2016 р. у Вінниці відзначили 270-річчя від заснування монастиря капуцинів у Вінниці. Костел Святої Діви Марії на вулиці Соборній - одна із найстаріших будівель у Вінниці, в якій розміщено капуцинський храм із монастирем. Його побудували у 18-му столітті на кошти старости Вінниці, полковника Людвіка Калиновського.

"18 червня 1746 року на зборах в Києві визначені до Вінниці, для нового монастиря, перші три капуцини: отець Францішек із Кракова настоятеля, отець Єзекиїл Йохім на проповідника та брат-монах Филип Свєнціцький. 21 вересня разом із фундаторами вони з Божою допомогою прибули до Вінниці біля 4 години пополудні, в урочистість святого апостола Матея", - записано у хроніці Монастиря Братів Менших Капуцинів у Вінниці. Згаданими фундаторами були місцевий староста Людвік Калиновський і його дружина Єлизавета.

Детальніше...

110 років від дня народження Миколи Трублаїні

Микола Трублаїні (справжнє ім’я — Микола Петрович Трублаєвський) — український письменник-мариніст, автор творів для дітей та підлітків, журналіст.

1907, 25 квітня – народився Микола Трублаєвский у селі Вільшанка - тепер Крижопільський район на Вінниччині. Батько Петро Гнатович був лісорубом, їздив на заробітки в Сибір, мати Євгенія Яківна - вчителька в церковно-приходській школі. Більшість часу Микола проводив у бабусі Любові Устимівни.

1915 - почав навчатися у Немирівській гімназії. Через 5 років поїхав на фронт, де протистояли більшовицькі і білогвардійські війська. По дорозі зірвався з вагона - пошкодив ногу і повернувся додому.

1920 – сім’я переїхала до села Черепівка – тепер Хмельницький район. Хлопець відвідував заняття в Проскурівському реальному училищі. Брав участь у роботі сільбуду. Разом з приятелем написав замітку до місцевої газети від імені попа, який ніби то віддавав свою хату під сільбуд. Священика викликали у райвиконком і подякували. Йому не залишалось нічого як підтвердити передачу дому.

Детальніше...

Виставка “Наполеон Орда та “Подільські мандри”

19 квітня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Наполеон Орда та “Подільські мандри”, присвячена архітектурним пам’яткам Вінниччини, яка має на меті зберегти залишки архітектурної спадщини регіону.

   

“Ви знаєте, дуже приємно їздити найкрасивішими місцями Вінниччини в пошуках таких архітектурних артефактів, але інколи не просто сльози виступають, а хочеться ридати від того, в якому стані більшість з них перебувають”, – говорить одна з учасниць спільноти “Подільські мандри” Людмила Земелько.

Детальніше...

Більше статей...

Наші контакти


21001, м. Вінниця, вул. Ватутіна, 72 
Тел.: (0432) 56-38-17
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net