Шаблоны Joomla 3 тут

Народознавство

Майстер-класи з гончарства та писанкарства

5 квітня, напередодні Великодніх свят, у коворкінгу Донецького національного університету імені Василя Стуса «Університет – наш дім» відбулися два майстер-класи, в яких взяли участь члени гуртка «Краєзнавець». Майстер-клас з гончарства провів гончар Михайло Діденко. Гуртківці мали можливість попрацювати на гончарному крузі, власноруч виліпити вироби з глини, ознайомившись з основами гончарства.

                                                           

        

Майстер-клас з писанкарства для студентів ДонНУ та співробітників провела керівник краєзнавчого гуртка Гандзій О.В.

Дякуємо майстрам та учасникам за проведену роботу!

 

Театралізоване дійство «До витоків Роду»

Наш народ має багатовікову історію, протягом якої формувалися світогляд, звичаї та обряди наших предків. З покоління в покоління передавалися ці знання, але, на жаль, з часом багато було втрачено. Завдання, які ставить перед собою гурток «Краєзнавець»,  – відновити та зберегти глибинну сутність української духовної культури.

                             

13.03 в Центрі відбулось театралізоване дійство «До витоків Роду». На основі глибоких народознавчих досліджень, в тому числі записаних від бабки-повитухи Ганни Коваль (на жаль, вона уже в іншому світі), членами краєзнавчого гуртка було відновлено звичаї, пов’язані зі створенням сім’ї, народженням дитини та віковими посвятами.

Автентичний музичний супровід дійства забезпечив вокально-інструментальний ансамбль «Оберіг» ДонНУ. Роль дівчинки, якій проводили обряд закосичення, виконала Гандзій Зоряна – маленька бандуристка, дипломант міжнародного конкурсу «Волинський кобзарик».

Зберігаючи традиції Роду – ми зберігаємо Україну!!!

          

 

 

Святкування Колодія

Зберігати та популяризувати традиції нашого народу -  одне із провідних завдань гуртка «Краєзнавець». З цією метою в Центрі відбувся захід, який пройшов під гаслом: «Колодія шануймо – весело святкуймо». На основі народознавчих матеріалів було відтворено багатий та веселий звичай святкування Колодія: дівчата водили «Кривий танок», «закручували» вербове колесо, парубки ж отримали від дівчат колодки (як символ прихильності), але лише після ряду випробувань, «старим» же парубкам довелось волочити добрячі колоди, хустинами пов’язували тих, кого запрошували на гостини, закликали усіх до примирення.

В кінці свята на своєму вогняному коні приїхав сам Колодій, який приніс ключі, щоб відімкнути весну.

Свято Калити

12.12.2017 члени гуртка «Краєзнавець» зібралися  на Андріївські вечорниці та весело відсвяткували свято Калити. Захід проходив у літературно-меморіальному музеї ім. М. Коцюбинського. Організаторами виступили ГО «Молода Подільська Січ», Благодійний фонд «Волонтерський тил» та керівник гуртка Гандзій О.В.

Гарний настрій подарували присутнім народні гурти: «Оберіг» та «Рута-м’ята». Із жартами дівчата ворожили на свою долю, хлопці кусали калиту, а потім молодь взяли участь у майстер-класі з народного танцю «Картопля».

                 

Перегляди: 2701

Наші контакти

вул. Левка Лук'яненка, 72, м. Вінниця,  21011
Тел.: (0432) 56-36-53
(068) 82-333-82 - приймальна комісія
E-mail: vcptopp@ukr.net