Пошуково-дослідницька робота членів гуртка "Краєзнавець"
В рамках проведення обласного літературно-краєзнавчого конкурсу «Золота спадщина Поділля», з метою залучення молоді до пошуково-дослідницької діяльності, в Центрі організовано пошукову роботу, учасниками якої стали члени гуртка «Краєзнавець» Войтович Аліна та Стрельчук Олена.
5 лютого учні в супроводі керівника гуртка Гандзій О.В. виїхали до м. Тиврова для збору матеріалів від інформаторів з близького оточення про особливості життєпису, творчу спадщину та громадську діяльність письменника, дослідника історії Тиврівщини, журналіста, члена Спілки письменників України Василя Михайловича Рудого.
Гуртківці відвідали Тиврівську загальноосвітню школу, де мали змогу поспілкуватися з вчителями Війтюк Людмилою Михайлівною та Кузьмик Іриною Миколаївною. Вони зазначили, що Василь Михайлович проводив дуже активну діяльність із учнями школи, організовував вишколи з елементами характерництва, допомагав у організації випуску шкільної газети, брав участь у літературних вечорах.
Вчитель української мови та літератури Тиврівського ліцею-інтернату Маренчук Ірина Вікторівна наголосила на особистих рисах Василя Рудого: «Він був доброзичливою, творчою, дуже талановитою людиною. Сам неспокійний і нас спонукав до творчого неспокою. Зараз діти досліджують його творчість, пишуть наукові роботи. Літературна спадщина Василя Михайловича як письменника Тиврівського краю безцінна».
Також учасники експедиції зустрілися із завідуючою Тиврівською районною дитячою бібліотекою Будник Вітою Іванівною та директором Тиврівського краєзнавчого музею Олімчук Антоніною Іванівною, яка зазначила, що така людина, як Василь Рудий, народжується раз на 100 років.
Цікавою та змістовною була зустріч з дружиною Василя Рудого Ларисою Василівною. Вона поділилася спогадами про чоловіка, зокрема про останні дні його життя, представила усю його творчу спадщину та показала Орден «За Заслуги» 3-го ступеню за розбудову Української Державності, яким він був нагороджений 18 січня 2007 р. Спілкування відбувалось в теплій та приємній атмосфері. Лариса Василівна подарувала учням працю Василя Михайловича «Чортячий санаторій».
Зібраний гуртківцями матеріал дав поштовх до подальших досліджень.
Перегляди: 1193






